Pracovný list SVETLO, SVIEŤ!

Pracovno-tvorivý list pre rodiny s deťmi so zameraním na petrolejové lampy

"Múzeum má vo svojej zbierke viac ako 50 petrolejových lámp. Každá je originál, nenájdete tu dve rovnaké. Tieto lampy boli v dobe, kedy ešte nebolo používanie elektriny rozšírené, v domoch často využívané. Boli vyrobené zo skla, kovu či keramiky a vďaka nápaditosti, bohatej zdobnosti a prepracovanosti sa stávali okrasou domácností."

Zabavte sa pri našom prvom pracovnom liste o petrolejových lampách. Popustite uzdu svojej fantázii a vymaľujte si lampy podľa vlastnej predstavivosti. Diskutujte doma o ich používaní v minulosti a vyplňte spoločne pripravené úlohy.


" Odporúčaný formát pre list je veľkosť A3. Vo formáte .pdf si ho môžete stiahnuť nižšie. "

Pracovný list TANIERE ZDOBENÉ...

Pracovno-tvorivý list pre rodiny s deťmi so zameraním na keramické taniere

"Viete o tom, že v našom múzeu nájdete mnoho predmetov, ktoré denne používali naši prastarí rodičia? Mlynčeky, žehličky, šálky, misky, hrnčeky, hodiny, lampy... a aj taniere! Stolovanie bolo dôležité vždy a za každých okolností. Presvedčte sa sami na vlastné oči! Preneste sa v čase späť do doby, kedy mali aj predmety bežnej spotreby pre ľudí hodnotu a dedili sa z generácie na generáciu."

Zabavte sa pri našom druhom pracovnom liste o keramických tanieroch. Popustite uzdu svojej fantázii a vymaľujte si taniere podľa vlastnej predstavivosti. Naložte si na tanier to, na čo máte najväčšiu chuť. :D


" Odporúčaný formát pre list je veľkosť A3. Vo formáte .pdf si ho môžete stiahnuť nižšie. "